Pages Menu
Categories Menu

Czy produkcja mleczka pszczelego może być dobrym biznesem?

Czy produkcja mleczka pszczelego może być dobrym biznesem?

Mamy dzisiaj prawdziwą modę na spożywanie naturalnych produktów ekologicznych. Zainteresowaniem konsumentów zaczyna cieszyć się mleczko pszczele, czyli żółta wydzielina gruczołów młodych pszczół robotnic. Wykazuje ono wiele pozytywnych właściwości zdrowotnych, m.in. wzmacniając organizm i stanowiąc skuteczne lekarstwo w walce z bezpłodnością i impotencją.

Zaporowe ceny czystego mleczka pszczelego

Mleczko pszczele - www.inter-trade.net.plNa zakup czystego, ekologicznego mleka pszczelego mogą sobie pozwolić tylko nieliczni. Koszt zakupu kilograma takiego eliksiru sięga nawet powyżej 2000 złotych. Trudno w tym przypadku konkurować ceną, ponieważ jego produkcja jest bardzo kosztowna i czasochłonna. Wymaga sporej dokładności i używania specjalistycznego sprzętu, którego nabycie wiąże się z koniecznością głębszego sięgnięcia do portfela. Konieczne jest również posiadanie zdrowych i silnych rodzin pszczelich. Część pszczelarzy oszukuje swoich klientów, dodając do mleczka sztuczne substancje – np. wzmacniacze smaku czy konserwanty. Do nierzadkich przypadków należy również podawanie pszczołom antybiotyków oraz sztucznych hormonów.

Nie znaczy to jednak, że chcąc produkować mleko pszczele, musisz posuwać się do stosowania niedozwolonych metod. Wystarczy, że zdecydujesz się na jego łączenie z homogenatem larw trutowych. Wcale nie trzeba tego faktu ukrywać przed konsumentami. Okazuje się, że tego typu homogenat wpływa na zdrowie równie pozytywnie jak mleko pszczele. Jednocześnie jego pozyskiwanie jest znacznie mniej kłopotliwe. Wystarczy larwy trutowe poddać procesowi mielenia, wyciskania lub prasowania. Masz w tym przypadku możliwość oferowania produktu w znacznie niższej cenie w porównaniu do czystego mleka pszczelego. Przykładowo lokalna pasieka Laszczych z Kłobucka sprzedaje go w cenie 70 zł za 215 ml słoik – http://api-inhalacje.pl/naturalne-mleczko-pszczele.

Podkreślaj walory zdrowotne homogenatu larw trutowych

Sprzedaż mleczka pszczelego z homogenatem trutowych może przynieść Ci spore zyski, jeżeli przekonasz potencjalnych klientów do tego, że jego zakup jest dla nich opłacalny. Zwracaj uwagę na to, że jest on prawdziwą bombą białkowo-witaminową. Pozwala szybko pobudzić organizm do działania, doskonale go odżywiając. Jest pomocny w problemie bezpłodności, impotencji oraz przekwitania. Wspomaga również leczenie objawów alergii, zapalenia stawów, bezsenności, gruźlicy oraz łagodzi dolegliwości żołądkowe. Ponadto wzmacnia odporność organizmu, dzięki czemu rzadziej zapadamy na sezonowe infekcje. Nic więc dziwnego, że stanowi nieodłączny element medycyny wschodniej.

Produkcja mleczka pszczelego jak najbardziej może więc być opłacalnym biznesem. Aby jednak nie zniechęcić klientów zbyt wysoką ceną, warto łączyć je z homogenatem larw trutowych. Produkt taki nie straci w żadnym stopniu na wartości, a będzie go można sprzedawać znacznie taniej.