Polska firma za granicą

firma w niemczech - flaga

Firma w Niemczech

Prowadzenie działalności gospodarczej w Niemczech przez polskich przedsiębiorców jest coraz bardziej popularne. Każdego roku spora liczba polskich przedsiębiorstw przenosi się do Niemiec, a zakres usług, które proponują stale się rozszerza.

Firma w Niemczech

– jaką formę działalności wybrać?

firma w niemczech - flaga
źródło: www.pozycjonowanieniemcy.pl

Polscy obywatele mogą nie tylko swobodnie wyjeżdżać do Niemiec do legalnej pracy, ale mogą tam również zakładać swoje firmy. Nie ma żadnych przeszkód, aby założyć w kraju naszych zachodnich sąsiadów jednoosobową działalność gospodarczą, czy też zdecydować się na otwarcie niemieckiego oddziału firmy zarejestrowanej w Polsce. Wielu polskich przedsiębiorców decyduje się na zakładanie w Niemczech firm budowlanych, czy prowadzenie sklepu internetowego.

Sprzedaż w Niemczech w sklepach internetowych wygląda z punktu widzenia prawa jednak zupełnie inaczej niż w Polsce. Osoby, które chcą taki sklep założyć w Niemczech powinny o tym pamiętać i stosować się do przepisów, które obowiązują u naszych sąsiadów.

Dobrym pomysłem na własny biznes w Niemczech może być sklep stacjonarny, w którym będziemy sprzedawać polską żywność. Sprzedaż w Niemczech polskiej żywności z pewnością może nam przynieść duże zyski.

Biuro w Niemczech

Czy możemy założyć w Niemczech biuro?

Nasza firma może zająć się świadczeniem różnego rodzaju usług. Na taką działalność decydują się między innymi polscy księgowi, którzy otwierają swoje biuro w Niemczech. Wszelkie dokumenty, które będą nam potrzebne, aby otworzyć biuro w Niemczech powinniśmy przetłumaczyć na język niemiecki.

Promocja firmy w Niemczech

Większość przedsiębiorców doskonale wie, że firma, która nie ma własnej strony internetowej praktycznie nie istnieje. Decydując się więc na założenie firmy w Niemczech, nie możemy zapomnieć, że konieczna jest także strona w języku niemieckim. Strona w języku niemieckim umożliwi nam dotarcie do szerokiego grona konsumentów w Niemczech. Warto to zadanie powierzyć profesjonalistom, którym nie jest obce pozycjonowanie stron na Niemckim rynku.

Zadbaj o pozycjonowanie strony w Google.de

Nie wystarczy jedynie stworzenie strony internetowej, trzeba zadbać także o pozycjonowanie stron w Niemczech. Pozycjonowanie stron w Niemczech możemy zlecić jeszcze przed wyjazdem z Polski. Warto wybrać polskich specjalistów do tego zadania przynajmniej z dwóch powodów – polskie agencje SEO są zdecydowanie tańsze od swych niemieckich konkurentów, a ponadto łatwiej Polakowi będzie porozumieć się z polskim pozycjonerem niż z niemieckim.

Artykuł powstał przy współpracy w Agencją CITEO,

więcej informacji na temat promocji w NIemczech

na stronie: www.pozycjonowanieniemcy.pl

Pozycjonowanie-Niemcy-logo-41